T O P

Week-start free talk post - 28 Sep 2020

Week-start free talk post - 28 Sep 2020

HistoryGeography

A stërviteni/merreni me ndonjë aktivitet fizik? Këtu përfshij palestrën, vrapin, notin, bodyweight training, sportet e ndryshme etj... Nqs po, çfarë rutine ndiqni?


nikiu

Vrap nga liqeni ne 5am. 8 Km.


SenniFortuna

Fasting + biciklete perdite + palester 3 here ne jave ne menyre te moderuar.


[deleted]

Ushtrime me trash qafen me bidona ujti si pesh


KingOfTheNightfort

Bodybuilding, pak weightlifting, pak calisthenics, dhe ecje. 6 here ne jave stervitje ne formen e Body Part Split, po dicka ndryshe nga ato qe gjen online sepse cdo pjese e trupit stervitet 2-3 here ne jave. Ecja cdo dite mbi 10000 hapa, mesatarisht 15000-20000 ne dite.


[deleted]

Sa e ke strikun me te larte?


KingOfTheNightfort

Ne c’kuptim?


[deleted]

Streak me te larte te hapave


KingOfTheNightfort

Nuk e di a po te kuptoj mire, por hapat maksimale kam arritur 35000. Mesatarja maksimale javore 25000.


[deleted]

Lol, po te pyes per vazhdueshmerine e njepasnjeshme se di si ta pekthej ne shqip fjalen "Streak". Domethene sa eshte max i diteve qe ke shkuar pa e shkeputur 10.000hapshin


KingOfTheNightfort

Ndoshta ti e ke shpjeguar mire por jam i lodhur nga puna e ndoshta jam une qe nuk po e kuptoja mire. Ah, kete nuk e di. Ka here pas here shkeputje se ndodh qe bie shume shi, ndodh qe kam shume pune, a ndonje gje tjeter. Por kam disa vite qe i mas hapat dhe nuk i vej re keto, me mjafton te kem 10000 hapa mesataren javore dhe jam ne rregull. Kjo eshte per dimrin, ne vere eci me shume.


permangaLadi

Ne mungese te palestres, do te te sugjeroja vrapin te kombinuar me stretching/yoga. Per sa i perket palestres, ndjek programin PPL (push, pull, legs). Ushqimi eshte me vete.


justacupoftea99

athletics (100 metra). 3 her ne jave


[deleted]

Jam i interesuar per nje kurs programimi ne python, ju lutem mos me thoni mesoje vete se e kam provuar ta nis dhe kam deshtuar


AllMightAb

🥳🎊🥳🎊🥳🎊


permangaLadi

Gëzuar uollmajt!