T O P

  • By -

recepg89

Meta Discussion


Qhegan

Doğru değillerse bile olası deneyimler. Kadınlara karşı cinsel taciz ve tecavüz ülkemizde oldukça yaygın. Turistlerde bu durum daha az tedbirli oldukları veya daha az riskli olduğu düşüncesiyle özellikle hedef seçilmeleri sebebiyle daha da yaygın. Bizde tacizci veya tecavüzcü polisten değil kadını koruyan erkek yakınlarından korkar. Ne kadar milliyetçi bir görüşe sahip olsam da ülkemize gelmek isteyen kadın turistlerin en başta bu durum hakkında uyarılmaları gerektiğini düşünüyorum.


[deleted]

Toplumumuzun kanayan yarası. Başka bir şey değil. İstanbul gerçekten o kadar kötü durumda mı?


DizzciHako

Ahlak terimi yok ülkede sorsan en büyük müslümanlardır


nededikimdedi

Yalan, yok başörtü takmış yok sokakda giderken erkekler elleyip durmuş. 24 yıldır İstanbulun işlek yerlerinde yaşıyorum şahit olduğum taciz iki elin parmağını geçmez. Sesli de dahil.


aforanyone

Yabancı olduğunu anlayınca nasıl olsa gidip kimseye anlatamaz o an diye daha rahat olabiliyor bazı erkekler. Özellikle görüntüsünden çok belli oluyorsa yabancılığı olmamış diyemeyiz. Yıllarca Türkiye'de yaşayan yabancı öğrenciler biliyorum, özellikle siyahiler ve asyalılar böyle elleme tutma olaylarını çok anlatıyorlar.


jonsins42

Ben de bi kadin olarak supheli buldum bu hikayeleri. Ama bu "ben gormedim hic taciz" muhabetti yanlis ve zararli cunku tacizciler ozellikle bos, yalniz mekanlarda tacizlerini yapiyor. Cok kez tacize ugradim, ama sadece bir kez bi erkegin onunde tacize ugradim o da tacizci diger erkegi gormedigi icindi.


nededikimdedi

Taciz yok demiyorum taciz de gördüm(ve bunu belirttim de) ama burada olayların hayatın normal akışında yaşanmadığına değil bu hikayelerin yaşanmadığına dikkat çekiyorum. Metro metrobüs gibi aşırı kalabalık yerlerde erkek de dinlemeyip dayak yeme pahasına yapanlar da var. Yanlış anlaşılma için kusura bakma.


[deleted]

Evet onu büyütünce gördüm cidden saçmaymış o. Yine de ülke de Cinsel eğitimsizlik olduğunu düşünüyorum. Umarım sonraki hükümet bu işi halleder.


nededikimdedi

Tabiki bu tip olaylar oluyor, buradaki yazıların %90'ının yalan olduğu gerçeği tacizin yaygın olduğu gerçeğini değiştirmez.


flaneuse-

Ben görmüyorsam yaşanmıyordur 🤡


nededikimdedi

Buradan bunu çıkaran kafana yazık.


flaneuse-

Varsın benim kafama yazık olsun, bunun topluma bir zararı olmaz. Ama bir erkek olarak bireysel gözlemlerinden yola çıkarak yazılanlara uydurma, yalan diyebilmen hayret verici. İşte bunun zararı olur.


nededikimdedi

Yazılan olaylar uydurma değil hikayeleri uydurma. Bu olaylar yaşanmıyor değil ama bunlar yalan ve bariz de belli.


[deleted]

[удалено]


nededikimdedi

Arkadaşım tamamen uydurma işte wattpad gibi hikaye yazıyor çoluk çocuk.


OneByte420

son resme bakmamıştım son resimdeki yalan


DizzciHako

He


parancey

3 keçi olayı inandırıcı değil. Gerisi haklıdır. Bir çok yaz uzun süre Muğla'da bulundum, oradaki bir grubun "yav karılar buraya sekse geliyor yav" zihniyeti ile elinden geleni yaptığı hatta barlar sokağındaki garsonların bile fırsat bulunca grubumuzdan kızları taciz etmeye çalıştığı farklı durumlar oldu. Gerçekten bu durum yıllar içinde arttı hep. Artık iyice stratejik davranmaya başladık masanın kenarına biz oturduk geçenler elleyip etmesin diye tuvalette gideceklerinde götürme kontrol etme vs Baya tatsız bir hale getirdi tatilleri ve geceleri artık evde takılır olduk bodrumda. İstanbula yerleşen bir arkadaşım sürekli olarak yaşadığı olayları anlatıyor. Toplu taşımaya şortla değil yırtıklı kot pantolonla binsem bile öküz gibi bakıyorlar demişti. Eskiden çok daha iyi olan İzmir'de son 10 yıl içinde özellikle çok büyük bir bozulma var uzun süredir İzmirde olanların görmemesi imkansız.


Kebabini

3 keçiyle takas etme olayı artık iyice abartı ona da inanacak değiliz ama evet ülkedeki azgın ..... evlatları yüzünden yabancılarda kötü bir ünümüz var. Nerede güzel instagram modeli var yorumların hepsi azgın Türklerin mesajlarıyla dolu kadın erkek fark etmeksizin.


Grilktn

Alt insan esmer Türkler benim gibi üstün bir sarışını elde etmek için tüm mal varlıkları olan 3 keçiyi sundular. Böyle anlatınca daha inandırıcı oldu gibi


kayroffo

15 yıldır turizm sektöründeyim. Hem lisem (meslek lisesi) hem üniversitem turizm ile ilgiliydi,.. Buradaki yorumların benzerlerini misafirlerimden cok dinledim ve cokça da kendim şahit oldum. En basitinden mesleğimi duyan erkeklerin en azindan yarısının ilk sorusu "karı düşüyor mu?" Oluyor.


LULnetar

annen düşüyor orospu evladı diyeceksin, abi hangi ortama girsem, kendini "elit" sanan kitle bile sürekli am göt sik muhabbetinde, bu kadar ezik sex sendromu olan başka bir ülke ve ülke insanı yoktur herhalde dünyada. Araplar hariç.


gluesandsticks

Daha geçen Türk kızıyla nasıl yakınlaşabilirim diye soran Amerikalıya rahatsız etme, çok istiyorsan telefon nonu kağıda yaz dediğim için downvote'landım. Realistik cevap buydu Bahsettikleri o yer Eminönü'yse yalan falan söylememiş. Kadın olarak Eminönü'nde bulunmuşsunuz gibi burada yok yalan yok iftira diye boşu boşuna ağlamayın. Gayet de doğru. Bodrum da son haliyle gayet inanılabilir Doğulu teröründen bıktığımdan dolayı kendi plaj yolu olan sitelerde tatil yapmayı tercih ediyorum Kadınlar üzerinde bir erkek terörü var Türkiye'de. Ne kadar inkar ederseniz edin. Sırf metroda bile uzun uzun bakan adam rahatsız etmesin, takip etmeye kalkmasın diye bok böceğine bakar gibi tiksinti ve nefret dolu bakış atmak zorunda kalıyorum. Bu yandan Doğuluya özgü bir durum değil bu, tatil yörelerinde Doğulular çökmüş ama şehir içinde nereli fark etmeksizin sürekli kadınları rahatsız etme durumu var Ay yanlışlıkla yanımdan geçerken elim götüne değdi çok yanlışlıkla numarası çeken kaç tane erkek var. Vuram mı hepsini napam? Sonra neden kadınlar Türkiye'de tiksiniyormuş gibi bakıyor. Tiksindiği içindir. Şimdi de mülteci akınıyla tuzu biberi. İlk Suriyeli akımı başladığında 10 tane Suriyeli etrafımı sarmıştı sokaktayken. Kadıköy'ün nezih semtinde olmuştu bu olay. Yolumu polis karakoluna çevirdim de bıraktılar


purelfy1

Çok haklısın ne zaman dışarı çıksam insanlara (erkeklere) kötü kötü bakmak zorunda kalıyorum beni takip edip elleyip taciz etmesinler yanıma yaklaşmasınlar diye. İğrenç bi ülkede yaşıyoruz, ama ben aynı zamanda İtalyaya taşındım üç sene önce ve hala tacizler bitmedi. Türkiyeden daha az kesinlikle ama kadın olunca dünya güvenli bir yer değil.


[deleted]

+


cigeryemem

Doğru


aforanyone

O kadar doğru ki. Sonra ekşide twitter'da suratsız, homurdanan, somurtan türk kızı diye yazıp duruyorlar. Olm normal bir insan gibi davranınca veya azıcık neşeli veya güleryüzlü davranınca bile başımıza gelenlerin haddi hesabı yok? Normal bir arkadaş ortamındaki insanları falan geçtim, sokakta birine kibarca soru sorarken, kuryeye, otobüs muavinine, ne bileyim bakkala falan teşekkür ederken bile kötü kötü bakmak zorundayız yoksa takip ediyorlar, stalkluyorlar, konuşmaya çalışıyorlar, ordan burdan ekleyip mesaj atıyorlar? Bahsettiğim şey masum flört asla değil taciz boyutlarında. o güler yüzlü avrupa kızları gibi rahat rahat gezip tozamıyor basit bir hayır ile kurtulamıyoruz maalesef. Aksi ve suratsız olmak birincil kalkanımız sikiş istiyoruz sanılmasın diye.


gluesandsticks

Bu ülkede sokakta random bir insanın öyle yanaşması tamamen serial killer shiet artık gözümde İş yerinde bile obsesif bir şekilde takıntı haline getiren oluyor. Yüz görmeyeceğini düşünen yüzüne kötü davranıp arkanı kazımaya çalışıyor, iş yaparken seni bölüp kısa emir kipiyle cevap aldığı için arkandan gidip şikayet ediyor, diğer erkeklerle göte şaplak olmaya devam ediyor. İltifat edermiş gibi ismini bilmediğim aynı ofiste çalışmadığım adam "TAKİPTEYİZ!" diye bağırıyor iş çıkışı. Sosyal medya kullanıyor olsam ekleyip mesaja tutacakları kesin. Linkedin kullanmaktan dahi soğutan adamlar İş yeri en son flörtleşeceğim yer. Daha fazla kazık atmaya çalışsınlar diye malzeme mi vereyim? İş yerinde bile yaş uyuyorsa sarkıntılık başlıyor bir yerden. Yaşı uymayan bile süzüp hmmmm sıfır beden di mi diye yorum yapıyor Sokaktakinden de, plazadakinden de, plajdakinden de, ofisdekinden de nefret ettim. Bana bakıp erkek arkadaşımı süzüp dedikodu yapanı mı dersin. Bit-mi-yor. Bunlar daha küçük şeyler ama yoruyor. Kariyerini bile etkiliyorlar. Olmasını istediğim şey biri benimle ilgileniyorsa beni tanıyan birine sordursun ne düşünüyorum. Hayırı alsın, bıraksın. Kaldı ki bu şekilde odak noktağı olmak bile o işte ne yaptığının yaptıklarının önüne geçiyor. Yanında çalışan yaptıklarını gören üstlerin olan insanlar bir gün profesyonel ve yardımcı davranırken, sana herkese davrandıkları gibi davranırken sürekli başkalarından seninle ilgili höhöhöhö güzel kızmış ismi ne diye sohbete sıkıştırıldıkları için daha kaba ve baştan savar davranmaya başlıyorlar. Sadece arkadaş ortamından ilerlesek en ideali


SvenClark

Katıldığım noktaların çok, inkar etmeyeceğim. Ancak bir 'Doğulu' olarak kastın nedir anlamış değilim. Doğulu olmayanlar iğrenç davranış sergilemiyor mu yoksa nedir?


gluesandsticks

>Bu yandan Doğuluya özgü bir durum değil bu, tatil yörelerinde Doğulular çökmüş ama şehir içinde nereli fark etmeksizin sürekli kadınları rahatsız etme durumu var


SvenClark

Bunu belirtiyor olman 'Doğulu terörü' kullanımını daha haklı çıkartmıyor. Kırıcı bir söylem yine de.


gluesandsticks

Töre cinayetleri, kan davaları ve aile meclisleri daha kırıcı. Topluca esnaf seçip bıktırıp terk ettirene kadar mafyalık Karadenizli terörü diyince de böyle geliyor musun yoksa altına sen de ateş mi tutuyorsun?


SvenClark

Bağcılar kartelleri, Adana bıçakçıları, Laz delileri, Doğulu terörü gibi kullanımlarla anılmasın güzel ülkemin yerlileri, tek istediğim bu. Doğulu deyince sürekli kadınlara problem çıkaran bir toplulukmuş gibi yansıtman doğru olmamakla birlikte rahatsız da ediyor. Ha mafyalık, töre cinayeti vs. doğuda daha yaygın maalesef ancak Doğulu bunu hep yapıyor demen kırıcılaştırıyor. Aynı ülkenin çocuklarıyız, bu kadar ötekileştirmene gerek yok. Daha da detaylandırabilirim istersen.


gluesandsticks

Erkek terörü diyince de erkekler hep bunu yapıyor mu demiş oluyorum? Dillendireceğiz ki düzeleceğiz. Problemin adını koymadan nasıl çözmeyi düşünüyorsun


SvenClark

Kesinlikle katılıyorum. Ancak ayrım yaparken söyleminde biraz daha dikkat istiyorum sadece. Amacım bu postu okuyanların Doğulu dediklerinde akıllarına gelenin tacizci bir topluluk olduklarını düşünmemeleri. Sen "Doğulu teröründen bıktığımdan" benzeri bir söylemde bahsettiğim doğrultuda bir izlenim bırakıyorsun. Bu bağlamda erkek terörü ile Doğulu terörü arasındaki farkı gösterebildim mi?


corpes_magnus

hep diyorum türkiye'de ibnelik özendirilmelidir. özellikle fakir ve eğitimsiz kitlelerde. böylece erkekler birbirini sever ve kadınlar bir nebze rahat eder.


gluesandsticks

Daha da kötü olanı kadınlar bir gram olan özgürlükleri de kısıtlanmasın diye etrafındakilere bahsetmezler, belki kız whatsapp grubuyla paylaşırlar. Sonra da buradaki hırbolar yok hacum yalandır der. 100% kendi kız kardeşi varsa defalarca olmuştur ama bilmiyordur. Kız kardeşi yok ben seni bırakayım, yok kız başına oraya gitme, kız başına şehirdışında tek okuyamazsın, kimle görüşüyorsun, o saatte olmaz, bunları duymak istemiyordur. İyi niyetle bile olsa ben bırakayım ben alayım sıkboğazlığını yaşamak istemiyordur ailesinden. O yüzden "ciddi" tacizlerden bahsederler. "Sapık" kategorisine giren adamlar, takip edip sürekli farklı numaralardan arayıp saranlar olursa. Götünü memesini elleyip hızlı adımlarla kaçan adamı ne ailesi bilir ne erkek arkadaşı. Türbanlı, saçı açık, mini etekli, şortlu, muhafazakar, laik olması fark etmez.


looking_for_font

Gaylik öğretilebilen bir şey değildir genetiktir trol müsün anlamadım da kitap oku az


corpes_magnus

bisex olsunlar. uzun süreli savaşlarda şövalyeler filan güzel büzük kardeşlikleri kuruyormuş. bunlar da kursun.


[deleted]

[удалено]


corpes_magnus

sevgili naif arkadaşım. şimdi sen gayet aile, çoluk çocuk sahibi hetero olup da tramessilere giden dayıları da duymamışsındır. sonuçta burada iki erkeğin oturup birlikte bir gelecek planlamasından bahsetmiyoruz. oluyor böyle şeyler ve evet abaza kalınca homo veya biseks olmayan insanlar birbirine yürüyebiliyor. neyse biraz şaka niyetine söylemiştim. bizim ülkede hipneliği özendirmek filan zaten ne mümkün. arada böyle aykırı şeyler yazıp alta gelip eksi atacak embesilleri dürtmeyi seviyorum.


PlayerMrc

Benim sağ göz neredeyse kör sağımda biri olsa istemsizce çarpıyorum çoğu zaman


gluesandsticks

Birinin omzuna çarpmak farklı götüne dalmak farklı. Teyzeler umursamadan çarparak önümüzden geçiyor çoğunlukla, farkını biliyoruz


AgitatedAddendum5513

Geçmiş olsun dostum, umarım bu Ortadoğu hastalığından kurtuluruz zamanı gelince. Bunun tek zararı kadınlara değil doğru düzgün iletişim kurmaya çalışan erkeklere de, herkese :/ şu sıra çözüm olarak hasta taklidi yapabilirsin belki işe yarar koronadan dolayı.


Intrepid-Scheme-8754

şu üç keçiye alim seni hikayesi hariç diğerleri doğru geldi ama istanbulun bu kadar kötü durumda olduğunu bilmiyordum bir de üniversiteyi orda okuyabilirim diye düşünüyordum şimdi tamamen vazgeçtim galiba


OceanDriveWave

bodrumda 3 keçi muhabbeti aşırı propogandist unrealistic


DoctorErtan

Ben de hikayelere çok şaşırdım açıkçası. Umarım gerçek değildir bunlar diyorum da ülke o kadar enteresan bir yer ki gerçek olma ihtimali var ve bu çok rahatsız edici.


g0rd0_

aga ben erkeğim şortla dolaşırken dayılar bile stalklıyor beni aq


DoctorErtan

Aga ben de erkeğim bazı dayılar bana da bakıyor. Cidden iğrenç amk. Parkta simit yerken bi orospu çocuğu gelip sen ne güzel çocuksun demişti falan hatta "orospu çocuğu" deyip kütüphaneye kaçmıştım.


Intrepid-Scheme-8754

ben çanakkalede yaşıyorum diğer yerlere göre daha az taciz oluyor rahatsız edici bakan yaşlı başlı dayılar oluyor genelde


sonofabread

Bence bu durumda "ibne" ya da "gay/eşcinsel" olduğunu belirterek hakaret etmelisiniz. En azından kendilerinin ne olduğundan haberi olur(dolayısıyla lgbt karşılığı azalır) veya yaptığını bir daha tekrarlamaz.


DoctorErtan

Öyle bir herifin zeka seviyesi ateş yakan şempazeden yüksek olamayacağına göre öyle hakaret etmek anlamsız.


St3rMario

Win-win amk :D


bugrahangureel

İstanbul çok çok daha beter. Hele üniversitelilerin eğitimli olduğunu sanıyorsan yandın, en çok onlar taciz ediyor, gizlemeyi iyi biliyorlar ama.


TMacc4

Sapıklar ceza almıyor üstüne göçmeniydi bilmem neyiydi iyice arttı tabi anormal bir süreçten geçiyoruz


Sauce_sage

Kanka çok optimistsin vallahi.abi artık bu süreç değil bu yeni türkiye gelen amına kodumun koyun sikicileri bu ülkeyide koyun_sikici.com.tr olduk


grimmjowjaggerj

He keçi teklif etmişler he. Dediği yer de Bodrum, sanki Afganistan amk. Klasik Batı oryantalizmi ve ırkçılığı ile iftira atma olay. Hem bu ülkedeki çomarların hem de bu batılı iftiracı ırkçı orospu çocuklarının amına koyayım.


shoeboks

Bence de dogru olan hikayeler var ama en sondaki dogeu degildir


aegean3002

İstanbul’da yaşayan böyle açık renkli pembiş giyinen bir erkek olarak sokakta kötü bakışları bayağı hissediyorken ve kız arkadaşlarım ne zaman (özellikle yalnız başlarına) dışarı çıktıklarından söz etseler konuşmanın bir yerinde sokakta bakışlarla taciz edildiklerini veya bir iki adamın onları bir süre takip ettiğini anlatıyorlarken bu okuduklarıma pek şaşırmadım doğrusu. Birkaç yazılana inanmadım ama yine de.


WitchKing09

Doğru olabilirler. Ama şöyle de bir şey var ki r/AskReddit yorumlarının çoğu sahte. Özellikle son fotoğraftaki yorumlar baya saçma geldi bana


kuvvetmira45

Bazıları yalan baya ama böyle bir durum var maalesef. Ama ana konuda bizden yine az bahsetmişler. Polis teşkilatının baştan yapılandırılması lazım bu ülkede. Hiç bir muhalefet partisi bundan bahsetmedi mesela. Yeniden reform yapılıp bu işi gerçekten isteyenler ve belli bir psikolojik testten geçenler polis olmalı. Sonra da bu gibi yerlerde polis gücünün etkinliği arttırılmalı. Denetim sıklaştırılmalı. Bu tabi kısa vade çözümleri. Uzun vadede iş biraz daha karmaşık hale geliyor ama en azından biraz rahatlar. Tabi bu çözümleri mevcut iktidardan asla beklemiyorum belirteyim. Hayalperest olmamak gerek. Bence bu ülkede artık olası çözümlerden konuşmak gerek yoksa bu tip olayları bu şekilde engelleyemeyiz.


SimkinTheWizard

Tatil beldelerinde %100 böyle. Cinsel açlığın Afrika’sı burası.


SashaYasha

İyice çivisi çıktı yakında afganı da çıkacak :/


bakirsakal

Son hikaye sıkış. Diğerleri muhtemelen gerçek ancak türk vatandaşı olarak açıklayıp utanmamız gereken bir durum olduğunu düşünmüyorum. türkiye kitlesel turizm sektörü ve doğu-batı arasındaki geçiş yeri olması sebebiyle bu tip olayların yaygın olduğu bir ülke. Dünyada az gelirli olup da kitlesel turizm sayesinde toplumun olumlu etkilendiği bir ülke yoktur muhtemelen.


PlayerMrc

Kanka bunu yazanların hepsi armeniada aktifmiş doğru taciz vb var ama bu olaylar sallamasyon büyük ihtimalle çünkü çok abartı bunlar


yShiloh

kaç yabancı öldürüldü, tecavüze uğradı, gündem oldu hala "abartmışlar yoa öyle bi şey yok yoa". toz kondurmayalım cennet vatana tecavüz falan olmaz bizde kefil olalım hemen 90 milyona.


Oceansoul3

20+ sene once lise uniformasiyla otubuse her bindigimde pis bir sapik bi taraflarima dokunmaya calisiyorsa, simdi nasildir dusunmek bile istemiyorum. Ben Turkiyeyi coktan biraktim zaten bu tur deneyimler yuzunden...


Alperen545

Doğru düzgün bir Adalet Sisteminin kurulmasını düşünüyorum.


damnBeah

Son hikaye bildiğin uydurmasyon. Öbürleri gerçek olabilir. Yerli hanzolar yetmiyormuş gibi, turizm bölgelerine ve istanbula doğudan akın eden aşiretlerde orayı bir orta-doğu bokluğuna çevirdi. Herkesin bildiği, ama ırkçı ve faşist damgası yememek için susduğu bir gerçek. Hanutçuluk yapanı mı ararsın yada her gördüğü sarışını "ar ju seks?" ile taciz eden mi hepsi bolca mevcut. Inamayan varsa, antalyada herhangi bir yerli esnafa sorsun. Birde mülteci versiyonlarıda türedi şimdi: https://twitter.com/agakizi2525/status/1416680366547554304?s=20 Madem turizm ülkenin en önemli döviz kaynağından biri, devlet olarak o bölgelere katı bir denetim ve göç politikası uygulaması lazım. Ama dertleri yönetmek değilde soymak olduğu için bu böyle turizm bitene kadar devam edecek.


[deleted]

İnanmayanlar toplanmış yine, keşke elimde bir sihirli değnek olsa da bunları kısa bir süreliğine kadına çevirebilsem. Yabancı kadınlara yerlilerden de çok yapıyorlar bu arada gelip adamı dövecek akrabaları olmadığı için.


reqisreq

3 keçili hikaye çok absürd duruyor. Ama gerisi gayet inanılabilir hikayeler. Ülkemizde taciz ve benzeri olayların çok yaşandığı ne yazık ki inkar edilemez bir gerçek zaten.


bugrahangureel

Bu deneyimlere abartı diyen erkek arkadaşlarıma sesleniyorum. Arada bir kadın arkadaşlarınızla bu konuda tartışın, bakalım abartı mı değil mi? Hayatınızda kadınlarla pek iletişim kurmadiginiz için abartı diyorsunuz. İletişim kurmayı bir deneyin.


irishprivateer

Sonuncu kesin, diğerleri ise bu armenia subında aktif olma mevzusu doğruysa kurgu. Buna benzer olaylar yaşanmıyor değil tabii, genelde sürekli numara isteme/numara verme mevzusunu görüyorum ama elle taciz de sık oluyordur eminim, özellikle kalabalık ve dar turistik yerlerde. Olmaması için bu olayın toplumda ayıplanacak bir şey haline getirilmesi lazım ama bir çok insanın kumaşı böyle maalesef, kısa vadeli bir çözüm zor gibi. Yalnız, oturup Türkiye'yi kötülemek için kurgu hikaye yazacak kadar delirmiş insanlar bir armenia subında olur herhalde. Cidden değişik insanlar.


RedHides

İngiltere'de yaşıyorum ve Türkiye'yi ziyaret eden erkek arkadaşlarım bile tacize uğradığını anlatiyorlar. Dükkanın bodrum katina zorla indirip elleyenimi dersin, sevgilisinin yaninda poposuna dokunanimi dersin. Yani çok şaşırmadım bu yorumlara. Yabancı olunca bizimkilerde bunu kendilerine bi hak görüyorlar sanirim.


Bozatli

Majority of the comments are not about Turkey and those ones seem to be talk about Istanbul where they drag you into shops...


Afapi

Seneler once Kapalicarsi veyaa Misir Carsisinda bir kere esnafin biri bizim gruptaki yabanci bir kizin kicini ellemeye calistigina sahit olmustum. Bu yerlerde harbiden cok yavsak herifler var Ama gerisi yalan belli. Develer filan ne alaka amk


Galasas13

Böyle giderse ki gidecek de, göçmenlerin artmasıyla yurt daha güvensiz olacak. Turistler daha az gelmeye başlayacak sonra da baştakiler düşünecek, neyi yanlış yaptık acaba diye de daha çok düşünürler. Ne kadar dini olaya alet etmeye devam ederseler millet o kadar yobazlaşacak ki cidden şu anda bile sokakta şort giydiğim zaman yolun başından sonuna kadar bakan dayılar var.


expelir

Bu konuda anonim reddit yorumlarına itibar etmek istemeyebilirsiniz, ama yapılan [araştırmalar](https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/yok-istedi-universite-arastirdi-turkiyede-cinsel-taciz-orani-yuzde-93-857714) da durumun ne kadar korkunç olduğunu gösteriyor aslında.


xibehan

üç keçi ne orospu evladı yavaş sallasaymış, ayrıca güzel çocuk görünce başını okşamak bizim toplumda normal karşılanan birşey, turist olduğunu anlamamış olabilir


Levixsis

3 keçiye takas lol evet kanka hatta deveye binip fes de takıyoruz. Diğerleri doğru olabilir.


Ermast0

istanbul gerçekten güvenli değil. 15 yaşımdayken yaşıt sevgilimle esenyurt'ta geziyorduk. reşit olduğunu düşündüğüm 4 kişi laf atmıştı. haliyle geri karşılık verememiştim. büyük ihtimal 4 kişi döverek bayıltır veya bıçaklarlardı. aynı sevgilimle avcılarda gezerken 25 yaşlarında birisi bizi takıp etmişti. ilkten tesadüf olduğunu düşündük ama sürekli görmeye başlayınca bi' anda durup tam ters yöne gitmeye başladık ve takip ettiğini düşündüğümüz kişi de bizi takip etmeye devam etti. hızlı adımlarla uzaklaştık. bir baktık ki aramızda 2 metre var. en sonunda beni omzumdan tutup çevirdi. 'neden bana baktın parkta?' dedi. ben de yapmadım felan derken sevgilim 'ağh' gibi ses çıkarıp arkama kaçtı. meğersem beni konuşarak oyalarken sevgilimin elini tutmaya çalışmış. bıçak çekince 15 yaşında olduğumuzu ve bizi takip edene kadar daha önce hiç görmediğimizi söyledik. sonra 'siktirin gibin buradan.' diyip kovdu. bi' 10 metre kadar takip etmeye devam etti. sonra bırakıp geri döndü. arabayla yanımızdan geçerken camdan küfretti.


imp_of_casterly_rock

Havaalanına ilk indiğimde bi çocuktan WiFi şifresi istedim, annelerime haber vereyim diye. Çocuk onu yapıp resmen Whatsappıma girip kendi numarasını kaydetti ve kendisine mesaj attı Amına koyayım yani


imp_of_casterly_rock

Abi, Türkiyede yabancı kadınım, sarışınım ve renkli gözlüyüm, nerden baksan Türk olmamam direk anlaşılıyo. Yemin ederim, yaşadığım şeyleri asla yaşayacağımı düşünmüyodum. Ve ne yazık, mis gibi bi ülke ve kültür, ama bu erkeklerin ne var amk? Neyse, 4 senedir Türkiyedeyim bi siktir git oç çektiğimde gidiyorlar


Invt_potent

Yeni taşınan yabancı arkadaşımı kapıcısından tut sokaktaki serserisine taciz etmeyen kalmamış. İğrenç bir milletiz, terk etmekten başka çare görmüyorum.


baretredflag

bi ülkede bukadar am meraklısı olunca böyle oluyo işte


Specktatort

yavv hee, Bodrum'a gitmiş, adamlar hayatta sarışın görmemiş, hem de Bodrum'da, ve adamlar keçi vermek istemiş. oğlum dağ başında böyle bir şey yok, en modern yerlerimiz den birinde mi olucak. bence yarısı troll


possiblelifeinuranus

Evet oda biraz saçma geldi , ama kadınların maruz kaldığı sexual harassment bu ülkede olan bir gerçek


[deleted]

aynen bana o da saçma geldi yani tamam bazı ayılar turistlere salça oluyor ama 3 tane keçi versem kızını bana satar mısın olayı ne bileyim yani. gerçi ne olaylar gördük olsa şaşırmam fazla


noilcs

Bu doğrudur da yanlıştır da bence çünkü hala o kadar turist geliyor ve çok sevdik çok iyi diyenler oluyor. Ziyaret edilen yer ile alakalı sanırım. Türkiye biraz daha sıkıntılı olabilir bu konuda ama eminim diğer ülkelerde hiç yok değildir. Gidilen yer ile alakalıdır bence.


Bozatli

Zaten yorumlarda ben böyle sey yasamadim diyen cok var biz iyi kurtarmisik. Jamaica, Egypt, China filen daha cok laf atilmis.


Necatea

Keçiyle takas etmek istemişmiş kesin yaşanmıştır bu.Bunu yazanların profillerine bakın bi zaten anlarsınız troll olduğunu


xRaGoNx

Hepsini okudum da bunları yazanlar biraz fazla uyuşturucu almış galiba. Özellikle sonuncusu ve bi üstündeki.


garagantuna

sadece istanbul'a ozel bir durum degil bu; bizim milletin cogunlugu egitimsiz, buna ek olarak ataerkil bir zihniyetle buyutulunce ortaya bu manzaralar cikiyor. emin olun burada anlatilanlar hafif kaliyor, turkiye her yonuyle muazzam bir bok cukuruna batmis durumda. yazik gercekten.


hizashouta

Neden downvote atılmış lol Haklısın katılıyorum, yakın zamanda da bitmeyecek gibi.


Dapplication

Karma için yalan söylüyorlar.


ErenJohn

Türkiye şuanki haliyle tamamen bir b\*k çukuru, bunu Türkiyeyi aşağılamak için söylemiyorum ama yolsuzluk yapanı bizde yalancısı bizde abazası bizde hırsızı, gaspçısı bizde her türlü bok var şuanda ülkede. Porsiyonlarınızı küçültün btw


terra_tantum

Lan zaten İstanbul'un turistik bölgeleri tam bok çukuru, reklamdaki stereotip Türkten daha esmer veya beyazsan seni direkt turist gibi idare ediyorlar


[deleted]

eğitim


Grilktn

Genel olarak ciddi sorunlar var ama ilk sayfadaki 3. hikaye ve en son 2 hikayenin yalan olduğuna eminim özellikle sonuncunun.


canole20

Dızo, şerefsiz, sapık ve eğitimsiz çok daha geçen bir kız ile konuştum diye sübyancı ile az daha kavga ediyordum, sadece o değil kaç kere dızolar tarafından korkutuldum ve kovalandım saymıyorum bile


canole20

Yanlış anlaşılma olmasın bir kızın yanına gidip oturabilirmiyim diye sordum hayır dedi ayrıldım yanından, eğer yanımda arkadaşlarım olmasaydı dayak yiyordum


Mloach

Turiste ülkedeki bakış çok net. "Onlar zaten seks için geliyor, X ülkesi kadınlarını kocaları sikemiyor. Onlarda kıskançlık da yok. Adamın yanında yiyorsun kadını" şeklinde hemen hemen hepsi. Yabancı arkadaşlarım arasında tek ya da iki kız olarak İstanbul'a gelip taciz (ya da bir kesimin taciz olarak kabul etmediği asılma/aslıntılık/hayvan gibi yürüme) hikayesi olmayan yok. Uzun süreli burada olan bir tanesi çözümü yüzük takmakta bulmuştu. İki tanesi de kötü olduğunu ama İtalya'da daha kötülerini yaşadığını söylemişti. Gerçi turist böyle de yerli farklı mı, değil? Son yıllarda artarak devam eden şekilde, insanların eğlence amaçlı gittiği ilçelerde de (Taksim, Beşiktaş, Kadıköy vb.) kızlara bakış, turist kızlardan farklı değil. Mekandan bağımsız daha bunun şort, askılı, diz üstü etek falan kısmı var. Bunlar bitince standart haldeki, nefes alması yettiği için taciz olayları başlıyor zaten. Bunlara abartı diyenler herhangi bir kızdan sadece bu seneye ait başlarından geçen 3 taciz olayı dinleyebilirler. Zaten bu kadar kötüyken bir de üstüne göçmen alıyoruz. Dışarıdan eğitimsiz (ve başka birkaç kategoride) insan göçü alan her yerde kaçınılmaz olarak görüleceği gibi taciz, tecavüz, gasp, hırsızlık, şiddet vs. olayları artacak.


kombl

Yalan, ermeniler komplo kurmuş yine. Gerçek olanları ise suriyeliler ve kürtler yapmış türkler böyle şeyler yapmaz vatanımızda olmaz böyle şeyler


ConquerorDarquesse

Sondaki o keçi takası kısmına olabilirite veriyorum maalesef. Cidden üzgünüm ancak bunu diyen biri kesin vardır. Sapıklık sadece reelde değil online avcılar da var ve çok tehlikeli derecelerde arttılar. Pedofili düzeyde olan avcıları ortaya çıkarmak için ergen chatroom'larında kız isimli fake hesap açıyorum herkes bir anda mesaj atıyor; çoğunluk türk ve reşit. Hesapta 15 yaşında kız olarak görünüyorum ve bunu bilerek yazıyor adamlar. Yazdıkları şeyler de maalesef pek masum değil. Adamın biri snapchat istedi p*nis fotoğrafını atmak için. "Senden daha gençlerini s*ktim" dedi bir de pis sapık. Turist zannetsinler diye ingilizce konuştum ama adam bildiği çat çut ingilizceyle de tüylerimi diken diken etti pezevenk. Demem o ki dikkatli olun ahali. Burada bunlar yazıyor olabilir ama internette avcılar çok ama çok daha fazla. Varsa küçük tanıdığınız sık sık bakın tabletine, nelere girdiğine bakın tehlikeli bir şey olmadığından emin olun. Geçmekte olduğumuz dönem hiç ama hiç güvenli görünmüyor şahsen.


Methode_Type004

22 yaşında erkek adamım saat 12'de sokağa çıkmaya ben bile korkuyorum kadın ne yapsın.


Tuwenn

Yalan söyledikleri çok açık bu arada. Kim kimin saçını tutuyor yok takas yapalım demişler falan. Yalanında bu kadarı amk


flataleks

Aynen Yalan. Nedense çoğunda r\armenia geçmişi var.


St3rMario

Ooo... keşke yorumları daha önce okusaydım


DizzciHako

Doğru payı vardır ancak çoğu abartmasyon geldi


mypthegoat

Most of them are bunch of lies lol.


recepyereyatmaz

Ben bu yuzden yurtdisina tasindim. Az bile burada soylenenler.


AylakTakimi

türkler olarak bizim için de bu ülke artık bok çukuru haline geldi. kürtlerin ve sünni şeriatçıların yani orta doğuluların ülkedeki nüfusu bizden katbekat fazla. tek sıkıntı şu, bu insanlarla aynı pasaportu taşıdığımız için bizi de aynı kefeye koyuyorlar.


Maqquin

Haklılar... gayet haklılar


RasputinXXX

It is amazing somebody actually spent time to spew such bullshit. Do they get paid for this? If yes, who?


Sauce_sage

No lmao all of them are active in r/armenia


KitSpell

>"I travelled around a bit, to see the places less travelled by tourists. I’m interested in history, and turkish history is rich. So I was never in one place long, never in Istanbul, and spent only 1 night on the coast. Then travelled inland. I went to see the Mevlana in Konya, and it’s the only place where men behaved more like what I’m used to in my own country. Everywhere else there was at least one man that would make me uncomfortable. (And lots of men that didn’t of course)." Merhaba falan demişlerdir sadece. Oylayanlar da bilindik Türkfobik tayfa.


nededikimdedi

One of them started the shitshow and other followed. Pure fiction.


riasenpai18

Bu kadar kotü durumdamiyiz aq vay anasini, ulkenin durumuna bak nasil goruyolar bizi yazik aq yazik


PlagueDoctor_049

"Turkey. Fuck Turkey" yazan comment nerde?


slimshady3134

Erkek olsan multeciler bicakliyo kiz olsan sapiklar kovaliyo yani mal falan olmak lazim tr ye gelmek icin tatile bile gelmem bu ulkeye imkanim olsa. Ins kurtulcam yakinda


evrenn

Yalan aq, laf eden falan illa oluyordur ama elleme falan cok belli yalan oldugu


nedmalec

Problemin büyük kısmı bu kafa.


[deleted]

[удалено]


HackSoMuchGunah

Katılmıyorum bizim ülkemizde tecavüz ile alakalı bütün vakalar kayıt altına alınmaz az biraz araştırma yaparsan en fazla kadın cinayeti ve şideti bulunan yer istanbuldur. https://eige.europa.eu/gender-equality-index/2020/domain/violence


[deleted]

[удалено]


HackSoMuchGunah

Belli değilmi koyulmadığı covid statlarını koymuyorlar, tuik statlarını koymuyor doğru şekilde.


HackSoMuchGunah

O sırada atığınız belgeler birbiriyle aynı şeyi söylemiyor yukarıda gömüşsünüz Japonyayı ama Japonya 1.0 ken Türkiye 1.5 atığınız belgeyi de inceleyin az.


[deleted]

[удалено]


HackSoMuchGunah

Atığınız belgelerden bahsediyorum,ama sağlık olsun ben ne sizi ikna edebilirim ne de siz beni.


[deleted]

[удалено]


[deleted]

[удалено]


[deleted]

[удалено]


mert5416

Cinselliğin bu kadar bastırıldığı adeta cinsel açlığın afrikası olan bu ülkede bunlar normal bu tür azgın o*ospu evlatları ahlak bekçiliği yapmaktan kendi ahlaklarına bakamıyor


DarthhWaderr

Turist sayımız her sene arttığına göre genel algı bu yönde değil ağlamasınlar ve başka ülkeyi tercih etsinler.


4-4-fucking-2

Zaten Türkiyeye gelen kadın turistlerin çoğu tacize uğramıyor, ama diğer Güney Avrupa ülkelerinden sayılarımız daha yüksektir. Türkiyeye gelen turist sayısıda yükseliyor, çünkü genel olarak dünyadaki turist sayısı yetmiş yıldır artışta (covid-19 dışında).


DarthhWaderr

[Türkiye'deki artışı](https://en.m.wikipedia.org/wiki/World_Tourism_rankings#Most_visited_destinations_by_international_tourist_arrivals) diğer ülkelerle karşılaştır acaba aynı oranda mı artıyor.


WikiMobileLinkBot

Desktop version of /u/DarthhWaderr's link: https://en.wikipedia.org/wiki/World_Tourism_rankings#Most_visited_destinations_by_international_tourist_arrivals --- ^([)[^(opt out)](https://reddit.com/message/compose?to=WikiMobileLinkBot&message=OptOut&subject=OptOut)^(]) ^(Beep Boop. Downvote to delete)


uniquebae

tayland'dan ucuzluk bazında pek farkımız yok, dolayısıyla çok cazip :)


DarthhWaderr

Ucuzluktan dolayı tercih ettikleri kesin zaten onu tartışmıyoruz. Venezuela da çok ucuz ama kimse tercih etmiyor. 50 milyon insan geliyorsa turizme yatkın bir ülken vardır ki buna güvenlik de dahil.


Venaliator

Ben hep diyorum. Turizm beladır. Türkiye'nin itibarına en çok zararı turizm vermiştir. Ve insanını da ahlaksız olmayı turizm öğretmiştir. Gelmesinler siz de söyleyin. Dışardan para gelecekmiş... O zaman bizim para bok oluyor biz tatil yapamıyoruz. Turist otel için günlük elli dolar verir ama sen nah verirsin. Turist yazlık bir ev için on bin dolar verir ama sen hayatın boyunca çalışsan veremezsin. Hayatın boyunca da kendi ülkende yabancı olursun. Sonra da böyle duyarsın yok böyle yaptılar bana yok şöyle yaptılar. Sanki onu burada isteyen var. İsteyen varsa ondan da bir hayır gelmez. İki tane ucuz halıyı pahalı satacaksın diye ülkemi gözden çıkaramam.


corpes_magnus

mal mısın arkadaşım? o döviz açığını kapatamazsan sonra ölüm döşeğinde yok kanser ilacı bilmem ne alamadım diye ağlama yalnız.


Venaliator

> evini otel yapmazsan otel işletme kirasını nasıl ödeyeceksin Vay be


EarlArda

düşünmüyorum


Qweeq13

İnsanlar her zaman her yerde problem yaşayabilirler, kimsenin Türkiye için Kore veya Japonya'ya karşı olduğu gibi genel anlamda iyi görüşleri yok elbette. Ben sokaklarda kadınları taciz edenlerin çok sefil insanlar olduğunu düşünmekten kendimi alamıyorum, bu insanların ağır psikolojik problemlerin yanı sıra inanılmaz bir cehalet içerisinde yaşadıkları aşikâr. Benim şu yaşadığım 30 küsür yılda bu ilkenin insanına ait sadece bir tespitim vardır. Bu ülkenin insanları ne kadar çok elemeden, mülakattan, sınavdan geçerler ise o kadar düzgün insanlar oluyorlar. Bu yüzden sokaktaki bir adamla iki kelime konuşamazken bir özel hastanenin uzman doktoru sözünü hiç kesmeden sizi dinliyor. Haliyle, herkese açık yerlerde bulununca hep en kötü insanlarla muhatap olmak zorunda kalıyorsunuz.


Corvicantus

Taciz olan bir şey doğrudur bunun oranı şehrine göre çok değişir onuda kabul ederim Fakat bazıları bana ağır propaganda gibi geldi(hele sondaki )


moriero

Not gud This is not the vey


lazkopat24

/r/Armenia geçmişi epey enteresan ama.


danomite123

Ben bir yabancıyım ve 4 senedir İstanbul’da kaldım. Böyle birşeyi yaşamadık şükürler olsun ama İstanbul’u çok değişmiş. Biz şuanda Ankara’da oturuyoruz ve Ankara çok farklı, rahat bir şehir. Bence bu olayları çoğaldığı Arap nüfüsü dolayı. Ben İstanbul’dayken bunu görüyorumki. 2012den İstanbul baya değişmiş


[deleted]

Bazı orospu çocukları benzin banyosu istiyor


VT_MS

💯✌️🙁


iwantapvm

cok da sikimde ya 1 euro 10 lira ederken yarragimin basina gelsinler. biz o tacizleri daha vize alirken konsolosluklarda fazlasiyla yiyoruz.


Environmental-Jump43

Blmiyorum ama türkiyede taciz bu kadar yüksek değil


hizashouta

Arada bir haberleri aç oku.


AutoModerator

**News articles** must be submitted with a link. If not submitted as a link, the link must be added to the comments. Posts with just a title and screenshot will be removed. **Haber makaleleri** kaynağı ile paylaşılmalıdır. Eğer gönderi link olarak paylaşılmadıysa, link gönderinin yorumlarına eklenmelidir. Sadece başlık ve ekran görüntüsü içeren gönderiler kaldırılacaktır. *I am a bot, and this action was performed automatically. Please [contact the moderators of this subreddit](/message/compose/?to=/r/Turkey) if you have any questions or concerns.*


ProudBois

Gerçekçi olalım: Türkiye 177013ün, 228922nin, 350313ün, 94201in ve 4299un gerçek yaşam karışımı. (Bu numaralar’ın anamı ne oldunu merak ediyorsanız, r/sixdigits ‘e gidin ve numaralar’ı “Search”’de yazın veya direkt “nhentai.net”’e gidip ve orda arayın. [Uyarı: Çok rahatsız edici olabilir!]) Edit: Ben Türkiye’de yaşıyorum. Yane niye yalan söyleyim’ki?


Initial-Oil2455

troll karma için